Volonterski centar Vojvodine, Novi Sad

U saradnji sa Volonterskim centrom Vojvodine od 2007 učesvujemo u projektu „Lokalnong volonterskog servis – Volontiraj“ odobrenom od strane Ministarsta za omladinu i sport.

Volonteri – studenti pedagogije na Univerzitetu u Novom Sadu, studenti francuskog jezika i književnosti, psihologije kao i komparativne književnosti učestvovali su već više od 8 godina u aktivnostima i programima vezanim za vrtić, festival i treninge i na taj način prošli kroz neformalni vid edukacije koji je mogao da proširi njihova znanja, stečena u formalnim vidovima obrazovanja.

Projekat ostaje i dalje otvoren za sve one koji žele da budu društveno odgovorni ili jednostavno žele da nauče nešto više o radu sa decom, mladima, o organizovanju projekata itd.